Benátský štuk

Vysoce lesklá mramorová povrchová úprava typu ,,BENÁTSKÝ ŠTUK″.

Tato exklusivní technika je určená pro dekoraci, výzdobu a architektonické ztvárnění nejen významných interiérů. Vytvoří zajímavý estetický a chromatický efekt, který je typický pro starobylou techniku ,,Encausto´´ používanou od renesance benátskými a florentskými mistry.

Používaný materiál není nic jiného než na dřevě vypálené bažinné vápno s příměsí barviv, kterými jsou drcené nerosty a horniny - nejčastěji mramor různých odstínů. Správné dávkování a původ přísad je výrobním tajemstvím výrobců, o které se přirozeně neradi dělí.


Benátský štuk najde uplatnění v mnoha typech interiérů

Benátské štuky vynikají nejen krásou, ale i jednoduchostí s rychlostí aplikace na nejrůznější podklady. Nabízejí se v nekonečně možných odstínech. Používají se pro reprezentativní kancelářské a administrativní budovy, hotely, banky, restaurace, bary, haly, obchody, prodejny, rodinné domy, byty, koupelny, kuchyně, schodiště a samozřejmě také obývací pokoje. Všude tam, kde se požaduje, aby interiéry působily dojmem luxusu, výjimečnosti a hodnotou práce lidských rukou. Všude tam kde ocení obyvatelé interiéru jeho praktické stránky - především snadnou údržbu a omyvatelnost.

Benátský štuk může do jisté míry nahradit keramické obklady - snadno však kopíruje jakýkoli tvar zdiva. Narozdíl od skutečného kamene však benátský štuk nezatěžuje svojí váhou nosnou konstrukci objektů. V případě nanesení ochranné vrstvy speciálního vosku který povrch ,,zesklovatí´´ ho lze aplikovat i v místech se zvýšenou vlhkostí - koupelna, bazén, sauna.


Výhody benátských štuků

  • Nekonečný výběr barev daný mícháním odstínů přírodních barviv
  • Omyvatelnost
  • Odolnost proti vlhkosti
  • Ekologičnost (čistě přírodní materiál)
  • Prodyšnost
  • Rychlost aplikace

Díky velkému výběru materiálů a odstínů lze pomocí různých technik nanášení docílit velmi neobvyklých efektů.

 

Fotogalerie


 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Nastavení fotogalerie

PTÁČEK JARABÁČEK

jljkhjkljjklhjhljhljhjkhljkhjk