Broušení parket

Renovovat lze dnes téměř jakoukoli dřevěnou podlahu. Díky moderním technologiím dosáhneme renovací opět nového vzhledu za poměrně nízkou cenu oproti nové podlaze.

                      

Co přináší broušení parket?

Parkety jsou při správné údržbě podlahou, která může sloužit až několika generacím, mezi základní typ údržby patří právě broušení parket. Parketová podlaha je velmi příjemným estetickým prvkem v interiéru. Broušení parket zbaví vaši podlahu škrábanců, různých rýh a nerovností, odstraníte také zašlou špínu, skvrny a zažloutlý odstín barvy či laku. Po broušení budou parkety opět hladké a vynikne specifický barevný odstín i přírodní kresba dřeva.

 

 

Jak probíhá broušení parket?

Před broušením parket je třeba nejdříve odstranit všechny nečistoty, hřebíky a zbytky spojovacího materiálu.Vlastní broušení parket zahrnuje sérii tří brusů: nejdříve hrubé, pak střední a nakonec jemné broušení parket. Celý proces broušení parket ubere podlaze pouze asi dva milimetry, obvykle se u parketové podlahy realizuje jednou za 10 až 20 let. Díky moderní technologii se vybroušené piliny zachytávají do speciálního látkového vaku přístroje a eliminuje se tak prašnost celého renovačního procesu. Tmel získáme z dřevního prachu po broušení parket a speciálních pojiv které se dohromady smíchají. Tím dostaneme naprosto totožný odstín tmelící látky. Opravená místa tak skvěle splynou s povrchem, aniž by byla renovace parket znát.

Finální povrchová úprava se skládá ze tří nátěrů speciálním akrylátovým podlahovým lakem, který zajistí podlaze reprezentativní vzhled, tvrdost a odolnost. Navíc zatáhne spáry mezi parketami, čímž ji učiní odolnou proti náhodně vylité tekutině. Olej zase lépe podpoří přírodní vzhled a kresbu dřeva.

K renovované podlaze je možné dodat soklové lišty, prahy, přechodové lišty atp.

 

Fotogalerie

        

 


 
 
 
 
 
 
 
 
Nastavení fotogalerie

PTÁČEK JARABÁČEK

jljkhjkljjklhjhljhljhjkhljkhjk